Anasayfa / Konaklama Konulu Yazılar / Kelebek Cave Hotel

Kelebek Cave Hotel

  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/kapadokyaweb.com/public_html/sites/all/modules/adsense_injector/adsense_injector.module on line 352.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/kapadokyaweb.com/public_html/sites/all/modules/adsense_injector/adsense_injector.module on line 35.

Gazetelerin turizm sayfalarında Kapadokya turları Kültür Turizmi başlığı altında yer alır. Bu bir bakıma doğrudur ancak "kültür turizmi" tanımlaması Kapadokya'da yaşayacaklarınızı anlatmak için yeterli olmaz. Kapadokya doğanın meydana getirdiği en güzel sanat harikalarından biridir ve Peribacalarının baş döndüren büyüsü burada yaşamış Kapadokya'lıların günümüze kadar uzanan hikayelerin kahramanları olmalarına neden olmuştur. Kapadokya'ya gelmek için tavsiye isteyen arkadaşlarıma her zaman bölgenin atmosferini daha iyi yaşayabilecekleri programlar tavsiye ederim. Konaklama ise bu programın en önemli noktasıdır çünkü burada yaşanacakların başka bir yerde yaşanabilme imkanı olmadığı için kesinlikle sıradan olmaması gerekir. Bu yazımın konusu olan Kelebek Cave Hotel size bu eşsiz tecrübeyi yaşatmakla kalmayacak, sunduğu konfor ve iyi eğitimli personelinin hizmeti ile yıllar boyunca hatırlayacağınız bir tatil geçirmenizi sağlayacak.

Kelebek Cave Hotel Göreme'nin üst bölgelerinde, enfes manzaraya sahip noktalarından birine kurulu. Göreme merkezinden 10 dakika kadar yürüme mesafesinde. Kelebek Pansiyon ve Kelebek Suites adında yan yana iki kaya otelden oluşuyor. Kelebek pansiyon 16 odadan oluşmakta. Kelebek Suites ise altı tanesi Suit üç tanesi ise King Suit adı verilen toplam dokuz odadan oluşuyor. King Suit odalar ailelerin tercih edebileceği genişlikte. Şimdi hemen "dokuz odadan otel mi olurmuş" demeyin. Kelebek Suites Butik Otel konseptinde hizmet veriyor. Aslında Butik Otel tanımına bakarsak "5 yıldızlı otel konforuna ve yüksek hizmet kalitesine sahip az sayıda odadan oluşan oteller" diye geçiyor. Butik oteller özellikle farklı mimari tasarımları ve özgün dekorasyonları ile dikkat çektiği için "design hotels" veya "lifestyle hotels" olarak da adlandırılıyor. Her ne kadar tanım uygun olsa da Kelebek Suites otel için Butik Otel deyip geçmeye dilim varmıyor. Ben kendimce bu tür otelleri Rüya Otel olarak sınıflandırıyorum. Ne demek istediğimi yazıyı okudukça daha iyi anlayacaksınız.

Hemen oda ile başlayalım. Fotoğraftaki oda Presidental Suite olarak geçiyor. Tüm mobilyalar el yapımı ve muazzam güzellikte aksesuarlar ile dekore edilmiş. Odada Klima, LCD televizyon, CD çalar gibi aksesuarlar bulunuyor.

Odanın temel olarak iki alandan oluşuyor. Odanın diğer ucuna fotoğrafta gördüğünüz oturma grubu yerleştirilmiş. Oturma grubunun bulunduğu noktadan Güvercinlik Vadisinin manzarasını seyredebiliyosunuz. Duvarlar yağlı boya tablolar ve el yapımı hat eserleri ile dekore edilmiş. Ayrıca kışın gelecek konuklar düşünülerek bir de şömine yerleştirilmiş. Şömine yanarken rahatsızlık vermemesi için özel bir şekilde tasarlanmış. Eğer Kapadokya'ya geldiğinizde kar yağmışsa çok şanslısınız. Peribacalarının karlar ile kaplanmış enfes manzarasının tadına bu şöminenin önünde sıcak kahvenizi yudumlarken varabilirsiniz.

Bu fotoğrafta oturma bölümünün yatağın yanından görüntüsünü görmektesiniz. Sağ tarafa günün yorgunluğunu atmanız için tercih edebileceğiniz bir dinlenme koltuğu yerleştirilmiş.

Solda bu dinlenme koltuğunda yan gelip yatarken bir an dalıp gideceğiniz manzarayı görebilirsiniz. Bu keyfi müzik ile birleştirmek isterseniz CD çalar hemen oturma bölümünün bulunduğu yerde. Oturma konumunu yansıtabilmesi için karşıdan çektim ama bir de odanın ön tarafında otelin havuzu bulunuyor yani bu manzara ile birlikte havuzu da görebiliyorsunuz. Tabii gün boyunca o vadi senin bu vadi benim gezip dolaşırken yorulacaksınız. Aslında tek dinlenme alternatifi bu dinlenme koltuğu değil. Bu süprizi yazının sonuna saklamak istiyorum. Eminim gördüğünüzde orada olmak isteyeceksiniz.

Yatak oldukça konforlu. İki yanına çok şık abajurlar yerleştirilmiş. Yatağın sol tarafında ise hoş bir makyaj masası ve üzerinde de bornoz, havlu, bardak gibi ihtiyacınız olabilecek şeyler konulmuş. Odanın ışık sistemini yatağınızdan kalkmaya gerek kalmadan kontrol edebiliyorsunuz. LCD Televizyon tam yatağın karşısına yerleştirilmiş. Uydu kanallarını seyredebiliyorsunuz.

Daha iyi nasıl konumlanabilirdi bilemiyorum ama yataktan çok iyi görünse de dinlenme koltuğundan televizyon seyredilemiyor. Ne kadar önemli bilemiyorum ama her yazıda mutlaka bir kusur bulma geleneğimden vazgeçmemek için bundan bahsetmek istedim. Bu arada odanın soğuk günlerde güzel ısıtılabilmesi için fazla fazla petek konulmuş. Ayrıca peteklerin görünümü de odanın atmosferini bozmayacak güzellikte. Buna da dikkat çekmeden geçmeyim.

Banyoya ilk girdiğimde bir an için kalakaldım. Gerçekten banyonun tasarımı çok güzel. Duş bölümü oldukça rahat. Ayrıca tercihinize göre küvet seçeneğiniz de var. Duş bölümünün zemini kaymayı engelleyici özel bir malzeme ile kaplanmış. Yıllar önce talihsiz bir duşta düşme kazası yaşadığım için bu özellikle dikkat ettiğim bir detay oldu. Yerler ve duvarlar tamamen mermer kaplı. İsterseniz bu sol bölümde görünen masa ve üzerindeki tasın ne olduğunu merak edenler için bir de karşıdan fotoğraf koyayım.

Zaten tahmin etmiştiniz biliyorum ama tas olarak adlandırdığım nesne aslında çok değişik bir tasarıma sahip lavabo. İnsan bazen eski bir evde mi yoksa çok lüks bir yerde mi gerçekten karıştırıyor. İnanın çok çok paranız bile olsa bu parçaları biraraya getirip böyle bir atmosfer yaratabilmek çok kolay bir iş değil. Her ayrıntının üzerinde tek tek düşünüldüğü ve çok emek harcandığı belli.

Hemen aynanın altında saç kurutma makinesi bulunuyor. Yine masanın üzerinde ihtiyacınız olabilecek sabun, kağıt peçete gibi malzemeler de var.

Evet odada yeterince oyalandık. İsterseniz otelin diğer bölümlerini ziyaret edelim.

Burası otelin bahçesi. Bu yemyeşil bahçede çok hoş güller yetiştirilmiş. Karşıda yine çok güzel bir manzara var. Sağ taraftaki camlı bölme kapalı ve açık alanı bulunan restoran bölümü. Burada sabah kahvaltısı ve akşam yemeği servisi yapılıyor. Gündüz, gece, yaz, kış her anın ayrı güzelliği, her anın ayrı keyfi var.

Yukarıda daha farklı açılardan çekilmiş üç fotoğraf daha bulunmakta. Üçüncü fotoğraf otelin farklı bir noktadan görünümü. Özellikle pencere kenarlarının detaylarına ne kadar dikkat edildiğini göstermek için bu fotoğrafı çektim. Dikkat ederseniz eski evden restorasyon yapılırken eskiye ait detayların nasıl korunduğunu görebilirsiniz.

Muhtemelen burası oteldeki en seveceğiniz yer olacak. Fotoğraftaki alan otelin diğer yönüne bakan kafeterya bölümü. Göreme manzarasına hakim bir noktada bulunuyor. Özellikle yaz geceleri burada çok güzel vakit geçirebilmek mümkün.

Eğer Kapadokya manzarası eşliğinde güneşlenmeyi tercih ederseniz otelin havuz bölümü bu arzunuzu karşılayabilecek güzellikte. Havuz suyu sürekli yenlinererek suyunu kendi kendine temizleyen bir sisteme sahip. Bakımı ve kontrolleri periyodik olarak yapılıyor. Büyüklüğü otel kapasitesi düşünüldüğünde yeterli. Sıcak havalarda iyi bir serinleme alternatifi olabilir.

Yukarıdaki iki fotoğraf otelin odalar haricinde ortak kullanılan lavabo ve tuvalet bölümüne ait. Ortak alanlardaki detaylar dikkat çekici. Otelin her noktası gerçekten özenle tasarlanmış. Evet artık yavaş yavaş yukarıda bahsettiğim süprize sıra geliyor.

İşte burası Kapadokya gezinizin devamında tüm yorgunluğunuzu atacağınız Türk hamamı. İçerideki atmosfer gerçekten müthiş. Ne fotoğrafla ne de kelimelerle burayı tarif edebilmek mümkün. Işıklandırmasıyla, dekorasyonuyla, konforuyla gerçekten kendinizi çok özel hissedeceğiniz bir ortam.

Burası da sauna bölümü. Hamam ve sauna bölümü sadece otel müşterilerine hizmet veriyor. Aslında bir de masaj salonu var ama içerisi dolu olduğu için fotoğraf çekemedim. Şaşkın şaşkın etrafa bakınırken karşıma birden geleneksel kıyafetiyle konuklarını bekleyen uzak doğulu bir bayan çıktı. Kendisi masaj konusunda uzman birisiymiş. Bu hizmetler normalde ücretli ancak bazı odaların fiyatlarına ücretsiz hamam ve masaj hizmeti de dahil.

Kelebek Cave Hotel Kapadokya'nın güzelliklerinin içerisinde kendine has güzellikleri bulunan Rüya Otellerinden birisi. Lüksün, konforun ve otantik atmosferin başarıyla biraraya getirildiği bu oteli ziyaretinizden çok memnun kalacağınızı düşünüyorum.

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır. If you have a Gravatar account associated with the e-mail address you provide, it will be used to display your avatar.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.
  • Bu bölümden ekleyeceğiniz adreslere rel="nofollow" ibaresi eklenecektir.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi