Anasayfa / Konaklama Konulu Yazılar / Legend Cave Hotel

Legend Cave Hotel

  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/kapadokyaweb.com/public_html/sites/all/modules/adsense_injector/adsense_injector.module on line 352.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/kapadokyaweb.com/public_html/sites/all/modules/adsense_injector/adsense_injector.module on line 35.

Peribacalarını görmeye ve bolca fotoğraf çekmeye Kapadokya'ya kadar geldiniz. Söz konusu peribacaları olduğunda döndüğünüzde arkaşlarınıza anlatacak birçok anınız olacak. Peki ya anlatacak daha ilginç birşey yaşamaya ne dersiniz? Legend Cave Hotel size bu fırsatı fazlasıyla verecek. Peribacalarını görmekle kalmayacaksınız eski Kapadokya'lılar gibi peribacaları içinde uyuyacaksınız. Tabiiki çok daha modern ve konforlu bir ortamda. Aslında peribacaları korunduğu için tabir yerindeyse çivi çakmak bile yasak. Kapadokya yaşayan bir ortam. Yaşlı peribacaları yok olurken daha başka peribacaları oluşuyor. Artık yok olmak üzere olan peribacaları özel restorasyon teknikleriyle yeniden hayata döndürülerek çeşitli konaklama tesisleri için izin verilebiliyor. İsterseniz peribacası içinde otel nasıl oluyormuş beraberce inceleyelim.

Legend Cave Hotel'e yukarıda gördüğünüz kapıdan girerek gezimize başlayacağız. Hemen kapı önünde duruyorken size önemli olduğunu düşündüğüm bir bilgi vereyim. Legend Cave Hotel bir aile işletmesi ve çalışanlarının çoğu aile üyelerinden oluşuyor. Yöneticisinden oda temizleyenlere kadar herkes memnun olmanız için elinden geleni fazlasıyla yapıyor.

Kapıdan geçtikten sonra odamıza geçmek için merdivenlerden çıkarak bu teras bölümüne çıkıyoruz. Buranın enfes bir manzarası var. Odaların büyük çoğunluğu da bu manzaraya hakim. Özellikle akşam saatlerinde bu terasta dinlenirken Göreme'nin gece manzarasının keyfini doya doya yaşayacaksınız.

Peribacasının içinde yeralan odamıza bu geçitten geçerek gidiyoruz. Birinci fotoğrafta duvara yerleştirilmiş küçük cihazdan otelin odalarından kablosuz internete bağlanabildiğimizi anlıyoruz. Geçitin sonunda arkamı dönüp bir fotoğraf daha çektim. Önünde araba duran bölüm otelin resepsiyon ve restoran bölümü. Otel karşılıklı iki ayrı bölüm olarak tasarlanmış.

Oda kaya içine oyulmuş olmasına rağmen yeterince geniş ve rahat. Odada iki kişilik yatak var. Orjinal mi bilmiyorum ama odanın duvarlarında peribacaları içinde sıkça görebileceğimiz oyuklar var. Bu oyuklardan bazıları çeşitli şekillerde süslenmiş. Bazıları da ışık yerleştirilerek değişik bir şekilde kullanılmış. Ayrıca odaya güzel bir ısıtma sistemi kurulmuş. Oda kaya içinde olduğu için ısıtma sisteminin çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Odada uydu televizyon, telefon, internet gibi hizmetler var. Bunun yanında hoş bir şömine de konulmuş. Ben yakıp denemedim ama şöminenin sıkça kullanılmış olduğundan yanarken odada kalanları rahatsız etmediği anlaşılıyor. Yine birçok otelde gördüğüm sallanan elektrik prizi sorunu burada da var. Sanırım kaya yumuşak olduğu için tutturması zor ama bir çözüm bulunması şart. Allahtan prizler küçük çocukların ulaşamayacağı yükseklikte.

Odanın pencereleri karşısına oturup manzara seyretmek için biraz yüksek ama çok güzel bir manzarası var. Sanırım orjinal özelliği korunduğu için böyle. Peribacası dışında kalan diğer odaların pencereleri normal.

İlk defa bir otel odasında böyle bir çay sehpası gördüm. Aslında bir çay tiryakisi olarak çok hoşuma gittiğini söylemeliyim. Normal çayın yanında bitki çayı seçenekleri de konulmuş. İlk fotoğrafta net çıkmadığı için tam çıkmak üzereyken başka bir boş odada ikinci fotoğrafı çektim. Bunun yanında ihtiyaç duyulabilecek havlu, terlik gibi detaylar da unutulmamış.

Hemen banyo girişinin önünde şık bir yazı / makyaj masası var. Odada kullanılan tüm ahşap eşyalar hem dekoratif açıdan odanın genel havasına uyumlu hem de oldukça kaliteli.

Tüm oda ve tuvalet günlük olarak özenle temizleniyor. Özellikle jakuzi özelliği olan bu küvete bayıldım. Kapadokya gezileri genel olarak yürüyerek yapıldığı için yorucu geçen bir günün sonunda bütün yorgunluğunuzu burada atmanız mümkün. Uyuyup kalmanızı tavsiye etmem çünkü renkli Kapadokya gecelerinden mahrum kalabilirsiniz.

Bu güzel odadan çıkıp otelin diğer bölümlerinde gezinmeye çıktım. Kapadokya bölgesindeki otellerde standart otelcilik anlayışı dışında bütün odaların kendine özgü özel bir tasarımı ve dekorasyonu var. Otelin diğer bölümlerindeki odalar da kaya içinde ancak hepsinin kendisine has güzel özellikleri var.

Burası iki ayrı odadan oluşan özel bir bölüm. İki ailenin kalabileceği şekilde tasarlanmış. Orta bölümde birarada vakit geçirebilirken yanyana ayrı odalarda kalabilmek mümkün. Büyük çocukları olan kalabalık aileler için de bir seçenek olabilir.

Odaların bulunduğu bölgeden karşıdaki resepsiyon ve restoranın bulunduğu bölüme geçiyoruz. Yukarıdaki fotoğraftaki bölüm resepsiyon alanı. Otele giriş ve çıkış işlemlerinizi burada yapıyorsunuz. Ayrıca burası demli bir çay içip kısa bir süre oyalanmak veya sohbet etmek isteyebileceğiniz sıcaklıkta rahat bir ortam.

Son olarak da kahvaltı ve restoran bölümünü ziyaret ediyoruz. Kahvaltı açık büfe şeklinde ve çeşit açısından yeterince zengin. Restoran bölümü temiz ve şık bir şekilde dekore edilmiş. Kaya içi atmosferi odalarda olduğu gibi burada da mevcut. Peribacasının içinde uyuduktan sonra kahvaltıyı da böyle bir ortamda yapmamak olmazdı zaten :)

orhan kullanıcısının resmi

slm merhaba ben orhan otelinizi çok begendim göründügü gibi ise çok güzel fakat bi kaç sorum olcak 1 ben eşimle kalcam fakat resmi nikahım yok sorun olurmu 2 fiyatlar nasıl bana en kısa zamanda cev verrirseniz sevinirim saygılar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır. If you have a Gravatar account associated with the e-mail address you provide, it will be used to display your avatar.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.
  • Bu bölümden ekleyeceğiniz adreslere rel="nofollow" ibaresi eklenecektir.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi